Transfer Baskı

tranfer-baskı

İLETİŞİM : crntransfer.com – 0 533 638 43 85

Sublimasyon (Sublimation) teknolojisi, sistem kurulum maliyetleri, baskı kalitesi ve ürün çeşitliliği ile günümüzün tercih edilen dijital transfer baskı yöntemidir. Sistem kurulumu için gerekli olan ekipmanlar bir  bilgisayar , tarayıcı,  yazıcı (Sublimasyona uyumlu) ve ısı transfer presidir. Sublimation baskıda kullanılan mürekkebin özelleği 175 – 222 derece ısıda gaz haline dönüşerek polimer kaplı yüzeyleri veya polyester dokuları boyamasıdır.

Sublimasyon mürekkepleri ile yapılan transfer baskıda da durum aynıdır. Sublimasyon boyaları, mürekkep içerisinde mikroskobik boyutlarda ve de katı haldedirler. Püskürtmeli bir yazıcı ile özel bir transfer baskı kağıdı üzerine ters olarak yazdırılır, baskısı yapılan bu görseller istenilen malzemeye göre transfer makinesinde ortalama 200 derecede baskı yapılacak malzemenin üzerine konulur ve malzeme özelliğine göre bekleme süresi ayarlanıp birlikte pres işlemi yapılır. Preslenen kağıt üzerindeki boya, malzeme üzerinde bulunan özel kimyasal madde polyester katmanına  karşı reaksiyona girerek direkt katı halden gaz halini alıp  katmanın altına enjekte olur.

 

Sublimasyon ile özel yüzey kaplamalı ürünlere; Metal, ahşap,  akrilik, yaka kartı, ödül plaket, mous pedi, metal etiketler, kupa(mug), bardak altlığı, anahtarlık, yönlendirme tabelaları, fayans gibi ürünlere ve polyester kumaştan üretilen ürünlere baskı yapılabilir.

T-shirt veya kumaş baskılarında, diğer transfer baskı teknolojilerinden farkı kumaşın dokusuna işleyerek, yüzeyde hissedilmemesi ve yıkamaya olan yüksek direncidir.

Bir cevap yazın